BSC FM live


सवै ठाँउमा पुग्न सक्ने, समस्या बुझन सक्ने पार्टी सभापतिको आवश्यकता : रुपनारायण जबेगूजितेन्द्र भण्डारी
नेपाली काग्रेस पाँचथर यतीखेर जागरण अभियानमा छ । आन्तरिक समस्याका कारण थप समस्यामा परेको काग्रेसलाई यो अभियानले सफल बनाउला कि नबनाउला समयले बताउने छ । सोही अभियानसंगै समग्र नेपाली काग्रेसका बारेमा पत्रकार जितेन्द्र भण्डारीले नेपाली काग्रेस पाँचथरका सचिव रुपनारायण जबेगूसंग गरेको कुराकानी आजको टुडे संवादमा ।
शिक्षण शेसाबाट कसरी राजनीतिमा आउनुभयो ?
म राजनीतिमा आउनुको मुल कारण म बहुदलको पक्षमा थिए । म बहुदलको पक्षमा हुनुको कारण मेरो बाजे मानबहादुर जबेगुलाई उम्मेद्वार हुनुहुन्थो । २०४६ सालको चैत अन्तिमतिर नेपालमा बहुदलिय प्रजातन्त्र प्राप्त भयो । सो प्राप्ती पश्चात नेपाली कांग्रेसको सदस्यता लिएपछि एक सदस्य भएको हौसियतले विभिन्न कार्यक्रममा सहभागी बन्दै विभिन्न संग संस्थाहरुमा सहभागी बन्दै नेपाली कांग्रेसको सक्रिय सदस्य बन्दै राजनितिमा संलग्न भयौ । जब म पेसामा भएको बेलामा बाँकी रहेको समयमा विभिन्न विकस निमार्णका काम तथा समाज सेवमा संलग्नभएर राजनितिको सुरुवात गरेको हो । नेपाली कांग्रेसको सक्रिय सदस्य भएको हौसिहतले विभिन्न अधिवेसनमा सहभागी बन्ने अवसर प्राप्त भयो । म विस्तारै राजनीतिको सुरुवात गरेको हो ।
तपाई शिक्षक हुँदै राजनीतिमा आउनु भो केही गुमाए जस्तो लाग्दैन ?
जब म नेपाल शिक्षक युनियनमा अध्ययक्षको रुपमा थिए जनु पद म एक नेपाली कांग्रेसको सकृय सदस्य भएको हौसीयतले पाएको हो । शिक्षक युनियनमा अध्ययक्षमा रहदाँ हाम्रो जिल्लामा धेरै भौतिक पुर्वआधारहरु शिक्षकको अवस्थाको हकहितको कुरा, समस्याहरु तथा शैक्षिक गुणस्तरको कुराहरु सम्मालेर जानेर धेरै नीति बनाएर अगडी बडाउने अबसर पाएको थिए । नेपाल शिक्षक युनियनमा अध्ययक्षमा रहदा सबै क्षिकहरुलाई एउटै बनाउने हिसावले काम गरेका थिएँ । गुमाएको त केही हैन ।
पार्टीको अधिवेसनको तयारीका बिषयमा तपाइको भन्नु के छ ?
मेरो मुझाईमा नेतित्व भनेको एक अवसर पाउनु हो । यदि अवसर पाएमा मेरो काम, कर्तव्य के हो, के कस्तो नीति छन भन्ने कुरा आफै ल्याउनु पर्छ । किनभने कुनै पनि काम गर्नको लागि बिस्वासीलो हुन जरुरी रहेको हुन्छ । तन मन लगाएर हामी कामगर्नु पर्छ र नै नेतृत्व पनि सफल हुन सक्छ ।
अवको काग्रेस कस्तो हुनु पर्छ ?
अबको पार्टीको नेतृत्व सवैलाई समेटने खालको हुनुपर्छ । पहिलेको अबस्थामा पार्टीको अबस्था पनि राम्रो थिएन र भुगोल पनि राम्रो थिएन त्यसैले विभिन्न ठाँउमा पुग्न असफल भयौ । तर अबको नेतृत्वमा हामी सवै क्षेत्रलाई समान अवसर दिएर तथा सवै विकस गर्ने र स्वतन्त्र बनाउने खालको हुनुपर्याे । हामी सवै ठाँउमा पुग्न सक्ने सवैको समस्या बुझन सक्ने पार्टी सभापतिको आवश्यकता रहेको छ ।

हाम्रो टिम
बिग सोसियल कम्युनिकेशन प्रा. लि द्धारा सन्चालित
फिदिम टुडे अनलाइनका लागि
अध्यक्ष : सानुकाजी यथार्थ
प्रकाशक :- दिपक बाेहाेरा
प्रबन्धक :- सराेज शर्मा
प्रधान सम्पादक :- सुरमान तामाङ
सम्पादक :- गिरिराज बाँस्काेटा
हाम्रो बारेमा
बिग सोसियल कम्युनिकेशन प्रा. लि द्धारा सन्चालित फिदिम टुडे फिदिम पाँचथर नेपाल
सम्पर्क नंबर: +977 9852684015
इमेल ठेगाना : [email protected] [email protected]
सूचना विभाग दर्ता नं. :
सामाजिक सञ्जालमा हामी